My top 5 romantic films

utorok, februára 12, 2013

Keď už sa blíži ten Valentín, tak vám predstavím pár romantických filmov, ktoré mám najradšej. Chytili ma za srdce príbehom, nad ktorým som ešte dlho potom premýšľala. Možno niektoré z nich poznáte, možno nie  :)


The Notebook / Zápisník jednej lásky
Obsah:
Allie a Noah sa stretnú počas dospievania a zamilujú sa. Do ich vzťahu zasiahnu Alliini rodičia. Noah odíde na vojnu a Allie sa zasnúbi s iným. Obaja zaľúbenci však nedokážu na seba zabudnúť... Dvaja mladí ľudia Allie (Gena Rowlandsová) a Noah (Ryan Gosling) sa zblížia už počas dospievania. Spočiatku búrlivá romanca sa postupne zmení na hlboký vzťah. Do rozvíjajúcej lásky však neúprosne zasiahnu Aliini dobre situovaní rodičia, ktorým sa Noah nezdá dosť dobrý pre ich dcéru. Keď sa tí dvaja po rokoch opäť stretávajú, ich vášeň opäť vzplanie a Allie sa musí rozhodnúť, či poslúchne svoje srdce alebo rozum...


 
The Lucky One / Šťastlivec


Obsah:
Seržant americkej námornej pechoty Logan Thibault (Efron) sa vracia zo svojej tretej misie v Iraku, s jedinou vecou, ​​ktorú tu našiel - fotografiu ženy, ktorá ho podľa jeho slov držala pri živote. Zistí, že žena na fotke sa volá Beth, vydá sa ju hľadať a nájde jej adresu a jedného dňa sa objaví pred dverami. Nechá sa najať do psieho centra, ktorý jej rodina vedie. Aj keď mu Beth spočiatku neverí a už má sama komplikácie v živote dosť, rozvinie sa medzi nimi románik, ktorý dáva Loganovi nádej, že Beth by mohla pre neho znamenať viac, než len obrázok pre šťastie.
Like Crazy / Ako blázon


Obsah :
Britská vysokoškolačka Anna (Felicity Jones) se zamiluje do svého amerického spolužáka Jacoba (Anton Yelcin). Prožívají spolu nádherné chvíle. Jenže Anna poruší podmínky svého víza a je z USA vyhoštěna. Oba pak začínají poznávat, jaké to je žít na obrovskou vzdálenost a zůstat stále zamilovaný. Jejich vztah se tak ocitá před skutečným problémem, jak naše první opravdová láska může být součastně vzrušující i zničující.
 Zdroj : csfd.cz

Dear John / Drahý John

Obsah:
Príbeh filmu Dear John je založený na bestsellerovom románe od autora Nicholasa Sparksa. Rozpráva príbeh o John Tryree (Channing Tatum), mladom vojakovi, ktorý príde na dovolenku domov, a o idealistickej vysokoškoláčke Savannah Curtis (Amanda Seyfried), ktorí sa zamilujú počas jarných prázdnin. V najbližších siedmych rokoch je John nasadený do niekoľkých nebezpečných misií. Zostane však v kontakte so svojou láskou cez listy, ktoré vyvolajú fatálne následky.
Zdroj : filmpro.sk
Twilight sága

Moja srdcovka .
K tomu nemám čo dodať. :)
Aké sú vaše najobľúbenejšie romantické filmy? :)


You Might Also Like

7 komentárov

 1. Nicholass Sparsk je užasny spisovateľ v podstate mam rada tieto všetky :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. nejaký si stiahnem ;)
  twilight musí byť ♥♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jee diky za tipy, hned jsi jdu stáhnout Dear John

  OdpovedaťOdstrániť
 4. hi dear! i just found your blog and i love it!! great post! would you be interested in following each other? let me know please

  kisses :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. s výberom súhlasím....like crazy som ešte nevidela ale hneď to napravím...:)

  OdpovedaťOdstrániť